O mně – Anika

... něco málo z mého života

Moje jméno je Anika, celým jménem Anika Gritty Hunter. Narodila jsem se 3.2.2016. Zůstala jsem doma mamince Aice, nejenom proto, že jsem byla první fenka, ale asi i proto, že mi Mili dala růžovou mašličku.

Kdo jsou ti lidé?

A co jsem zprvu o Jirkovi a Mili věděla já? Vlastně vůbec nic, jenom to, že maminka Aika je velmi miluje. Postupně jsem přišla na to, že jsou to fajn lidé a chci s nimi být úplně pořád. Postupem času k nim přibyly další 2 malé holčičky, které jsem si hlavně já úplně zamilovala. A že mám pro Jirku pracovat? Bez problémů, dělám pro něj i ostatní členy domácnosti ráda úplně cokoliv. Jirku lovecký výcvik s maminkou bavil, proto se rozhodl, že ho zkusí i se mnou. Ze všech mých úspěchů měl o to větší radost, protože celý výcvik se mnou zvládne úplně sám. Nakonec jsem zvládla potřebné zkoušky doma v Čechách, ale i v Belgii.

Jaká jsem?

Jsem jedním slovem oddaná. Miluji svoji rodinu, chci být tam, kde jsou oni a dělat to, co dělají oni. Když si malá Milunka hraje na doktora, musím být také u toho, když se koupe ve vaně, nejraději bych za ní skočila a celou dobu poctivě čekám, jestli mi to Jirka nedovolí (občas ano). Zbožňuji cestovaní autem, vycházky, hledání na poli, hraní s maminkou a plavání v moři (když není moře, tak skočím i do rybníka). Vlastně si myslím, že jsem tak trochu člověk, což dávám těm mým lidem najevo svoji mimikou, kterou jsem si získala nemálo rozhodčích po Evropě.

Více o mně a mém životě se můžete dozvědět na mém FB: anika.gritty.hunter, kennel.vizsla, Instagramu: kennel.vizsla, Youtube: Gritty Hunter

Sama doma

Mám ráda chvíle, když jsou moji dvounozí majitelé v práci. Můžu si pak v našem domě zalézt na svá oblíbená místa. Ráda si poležím v pelíšku vedle televize nebo se zachumlám do deky v kleci. Moji klec beru jako svůj domeček a mé království. Ráda si také zalezu na sedačku, ale vím, že když jsem doma sama, tak na ni nesmím.
A co celé hodiny sama doma dělám? Přece spím!
Potřebuji se přes den hodně propsat, abych pak měla na ty moje dva lidi nějakou energii. Když na mě občas nemají přes týden čas (nebo možná náladu), tak se ani moc nezlobím. Užívám si domácí pohodičky a nechám je být. Občas trápí ty lidi rýma, teplota nebo nějaký jiný bacil. To vím, že jim musím dodat svou energii. Ale jak to dělám? Nechám se mazlit, ležím zachumlaná pod peřinou a ven chci chodit jenom v nejnutnějších případech.

Kámoška jak hrom

Moje lidi bezmezně miluji. Mám ráda všechno a všechny, co oni. Návštěvy u dětí mám obzvlášť ráda a ony také. Dávám jim pac i „high five“ a někdy za odměnu dostanu i piškot. Rozumím si s miminama i s teenagery. Nevěříte? Ale jo, můj pán je učitel a tak mi to může dosvědčit. Za odměnu žákům (a mně) se můžu sem tam podívat i do školy. V kabinetě si v době konzultačních hodin pěkně sedím v křesle a čekám, komu vysvětlit odmocniny, zlomky a procenta (ta mám nejradši). Ve výjimečných případech chodím na hospitace do hodiny. Většinou zjistím, že ty procenta můj pán vysvětlit umí, a tak si můžu v klidu lehnout na svoje místo a počkat si na přestávku. Po zvonění si pak užívám pozornost od všech spolužáků, někdy dostanu kousek svačiny a jindy zase hledám ztracená kružítka. Také se ráda proběhnu po chodbách a nosím klíče od kabinetu a tělocvičny.

 Jako ryba ve vodě

Plavání mám obzvlášť ráda a musím říct, že mi jde psí kraul i prsa.Na břehu všech rybníků, řek a přehrad budí můj um vždy patřičnou pozornost, údiv i pobavení. Umím totiž nejen lovit z vody prakticky cokoliv, ale také prohledávat vodní hladinu na povel píšťalkou mého pána a plavat směrem, kterým on chce. Jsem také znamenitý skokan do vody a klidně bych si v této disciplíně troufla i do Ria.

Profesionální sport? Nikdy! Připravila bych amatéry o živobytí.

Baví mě všechny sporty, které moji lidé provozují. Ať už jsou to túry po horách nebo válení na koupališti. V zimě mám nejradši hrátky se sněhem. Když ale chtějí doma lenošit, tak to také nejsem proti. Hlavně, že jsem s nimi!

Doma jako v salónu

A jak se o mě starají? Jsem celkem nenáročná na údržbu. Sem tam mě vyčešou, a pokud jsem trochu zablácená, vlezu si na povel do sprchy a tam mě vodou opláchnou. Nejraději bych ale skočila do vany, když se ta malá tříletá holčička koupe. Někdy vezmou jen vlhký hadr a setřou ze mě prach. Chtějí-li mě opravdu hýčkat, vmasírují mi po sprše do pacek Indulonu nebo jiný krém a srst mi rozzáří kapkou olivového oleje. Ostatně to máme s mou paní také společné!

Výstavní kousek

Jako asi každý hrdý majitel se i Jirka a Mili chtěli se mnou tak trochu pochlubit. Netušili ale, že už na mé první výstavě vyhraji titul BOJ (Nejlepší mladý plemene - Best of Junior), kdy po prvním kolečku poslal pan rozhodčí mě a Jirku bokem. Jirka se trochu zapotil a myslel si, že to bylo proto, že mu spadlo pořadové číslo a mně se přilepilo na packu... Jenomže k našemu velkému překvapení to bylo právě proto, že jsem pro něj byla jasným vítězem a už jsem nemusela dál běhat v kruhu! Dokonce mi do posudku napsal: "výborně se prezentující". A tak začala moje výstavní kariéra. Společně jsme spolu procestovali kus Evropy, zažily mnoho úspěchů, zábavy, ochutnaly spoustu dobrých jídel a piv (hlavně Jirka). Moje úspěchy sepsal Jirka konečně do tabulky. A co se v mých posudcích kromě skvělého těla a srsti, správné barvy oka, výborná horní i spodní linie, krásně předvedená v pohybu apod. objevovalo nejčastěji? "nice feminin head, ušlechtilá hlava, very feminine, velmi dobrá hlava..". A na co jsou nejvíc doma pyšní? Že Mili a Jirka o výstavách nic moc nevěděli, všechno se sami naučili a všechny moje úspěchy v kruhu vyběhal Jirka sám. Jako třešnička na dortu je fakt, že nejvíc úspěchů mám z Maďarska, odkud moje plemeno pochází. Cení si také samozřejmě úspěchů z World Dog Show 2017, kde jsem získala titul výborná a 2018, kde jsem ve 2,5 letech vyhrála v pracovní třídě a běžela jsem v top 3 o světovou vítězku. Kdo by to byl řekl, že se ve 2 letech stanu Mezinárodním šampionem krásy a Jirka mou výstavní kariéru pomalu pověsí na hřebík. Dostala jsem se také dokonce do hlavních zpráv na Slovenku v reportáži "Nejhezčí z nejhezčích".

 

       

 

datum výstavaStát třídavýsledekrozhodčí
7.1.2017 Hanácká národní výstava psů CZ mladých V1, CAJC, BOJ Kalich
8.5.2017 MVP Lučenec SK mezitřída V1, CAC, CACIB, BOB Konečný
20.5.2017 CAC Pápa HU mezitřída V2, res. CAC Calin RO
3.6.2017 Nitra SK mezitřída V2, res. CAC Delmar
10.6.2017 CACIB Agárd HU mezitřída V2, res. CAC Tapaszto HU
11.6.2017 CACIB Agárd HU mezitřída V1, CAC, CACIB, BOS Janek SK
17.6.2017 Klubová výstava Náměšť na Hané CZ mezitřída V2, res. CAC Muller
1.7.2017 MVP Velká Ida SK pracovní V1, CAC, res. CACIB Stanovský
15.7.2017 Česká národní výstava psů Mladá Boleslav CZ mezitřída V1, CAC Šimek
22.7.2017 Liege Golden Dog Trophy BE mezitřída V1, CAC, CACIB, BOS , CRUFTS QUALIFICATION Genechten B
23.7.2017 Liege Golden Dog Trophy  BE mezitřída V1, CAC, CACIB, BOS O´Gorman IRL
12.8.2017 MVP Mladá Boleslav CZ mezitřída V1, CAC Konkiel PL
13.8.2017 Klubová výstava Zákupy CZ mezitřída V3 Letic-Pajkic
20.8.2017 Doppel CACIB Innsbruck AT mezitřída V1, CACA, res. CACIB Blaha AT
2.9.2017 CAC Kecskemét HU pracovní V1, CAC Devic SRB
1.10.2017 Doppel CACIB Tulln AT pracovní V1, res. CACA Rajic SLO
9.11.2017 World Dog Show Leipzig DE mezitřída V Giuiliani ITL
16.12.2017 Brussels Trophy BE mezitřída V2 Kotlár HU
3.2.2018 MVP Duocacib Brno CZ pracovní V Sandor HU
4. 2. 2018 MVP Duocacib Brno CZ mezitřída V1, CAC Burski PL
17.3.2018 CACIB Pécs HU pracovní V2, res. CAC Johannson S
18.3.2018 CACIB Pécs HU pracovní V1, CAC Amstrong GB
14.4.2018 Utrecht NL pracovní V Mensink NL
12.5.2018 MVP Lučenec SK šampionů V1, CAC, CACIB, BOS Kórozs HU
9.6.2018 Doppel CACIB Klagenfurt AT pracovní V1, CAC, CACIB, BOS, Cruft Quallification Sinko SLO
10.6.2018 Doppel CACIB Klagenfurt AT pracovní V1, CAC, CACIB, BOS, Alpensieger Davidovic SRB
24.6.2018 Grand Prix Budapest HU pracovní V2, res. CAC Hoke USA
14.7.2018Night CAC Szombathely HU šampiónů V2, res. CAC Brankovic SRB
11.8. 2018 World Dog Show Amsterdam NL pracovní V1
26.8.2018 KWSR Mechelen  BE pracovní V1, CAC, CACIB, BOS Burski PL
22.9.2018 CAC Kecskemét HU šampiónů V1, CAC Feyaerts BE
23.9.2018 CAC Kecskemét HU pracovní  V1, CAC András HU
30.9.2018 Doppel CACIB Tulln AT pracovní V1, CACA Achteragel BE
18.5.2019 CAC Pápa HU pracovní V1, CAC Eppel János HU
18.5.2019 CAC Pápa HU šampiónů V2, res. CAC Kardos Vilmos HU
19.5.2019 CAC Kapuvár HU šampiónů V1, CAC Taulos (SF)
5.10.2019 Lalouviere  BE pracovní V1, CAC, CACIB, BOS  Goransson SWE